SCRİPT YARDIM..

Operatör Panelleri Paylaşım Platformu
ertek68

SCRİPT YARDIM..

Mesaj gönderen ertek68 » 08 Eyl 2022, 00:28

Merhaba;
Ekteki örnekte olduğu gibi; 25 adet smile Numeric kutucuğunda her biri 4 karakter uzunlıuğunda STRİNG değerler var.
PLC'den okuduğum TAG'a bağlı olarak bunlardan bir tanesindeki STRİNG değeri HEDEF alanına yazmak istiyorum.
Kosul_1 Tagı geldiyse 1 numaralı kutudaki değer Hedef Kutucuğuna yazılsın gibi...
Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Teknik2
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: SCRİPT YARDIM..

Mesaj gönderen Teknik2 » 08 Eyl 2022, 11:23

Merhaba,
İlk 6 koşul için örnek bir proje oluşturdum. Denemek için koşulları buton ile yaptım. Siz PLC'den aktif edebilirsiniz koşulları.
Tags>script bölümü içerisinde ilk 6 adres için script oluşturdum. Diğer adresler için aynı şekilde yapabilirsiniz.
Kosul_7 için ekran görüntüsü paylaşıyorum. Kosul_7'nin ValueChange aksiyonuna çift tıklayıp resimdeki gibi bir metot açıyorsunuz, ve if ile başlayan kodları bu bölüme copy-paste yapıp kullanılan adresleri 7 olarak değiştiriyorsunuz. İyi çalışmalar dileriz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

ertek68

Mesaj gönderen ertek68 » 08 Eyl 2022, 12:26

Teşekkür ederim tam istediğim buydu.
Peki bu script sürekli mi çalışıyor yoksa herhangi bir durumdamı çalışıyor.
Şunun için soruyorum.
Çalıştığım başka markada Macrolar vardı.
Mesela arka plan macro sürekli çalışırdı
Sayfa açılış makra sadece o sayfaya gidildiğinde çalışırdı.
Butonlar için ON / OFF macrolar vardı butona basıldığında birkez çalışıdı.
BEİJER'de de benzer çalışan SCRİPTLER varmı..? Varsa Nereye yazılan scriptin ne zaman çalıştığına dair bir dökğman var mı..?
Tekrar Teiekkür ederim..

ertek68

Mesaj gönderen ertek68 » 08 Eyl 2022, 23:13

Hallettinm Teşekkürler...