Veri Gönderme

Operatör Panelleri Paylaşım Platformu
ibrahimglba

Veri Gönderme

Mesaj gönderen ibrahimglba » 06 Eki 2022, 11:03

Merhaba plc'den gelen veriyi başka bir tag' a atamak istiyorum.
bir adet script module açıp içerisine Örnek veriyorum "Globals.Tags.Tag1.Value=Globals.Tags.Tag2.Value;" Şeklinde bir atama yapıyorum ama hiçbir şekilde aktarmıyor. yaptığım örneği ekte paylaşıyorum. Yardımcı olur musunuz?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Teknik3
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: Veri Gönderme

Mesaj gönderen Teknik3 » 07 Eki 2022, 11:08

Script doğru ancak scripti çağıran bişey yazmamışsınız. Bir buton ekleyerek scripti çağırdığınızda değer ataması yapılıp düzgün şekilde çalışacaktır.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

ibrahimglba

Mesaj gönderen ibrahimglba » 07 Eki 2022, 13:23

bu veriyi herhangi bir butona basmadan veya value changed fonksiyonunu kullanmadan göndermenin bir yolu var mı?
Çünkü alıcı da bağlantı kopması durumunda o esnada gerçekleşen işlemler bağlantı düzelince aktarmıyor(valueChange olayı bağlantı kopukken gerçekleştiği için tekrar fonksiyonun içerisine girmiyor.). Normalde tags menüsünde bulunda script ekranında tag'a bağlı Valuechanged komutunu kullanıyorum.

Teknik3
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik3 » 07 Eki 2022, 18:27

Sistem taglarında saniye tagının değişimine bu işlemi bağlayabiliriz. Tag Tarafına Bir script ekledim inceleyebilirsiniz.