fbs 20 mar pc plc ethernet haberleşme sorunu

PLC Paylaşım Platformu
plcotomasyon

fbs 20 mar pc plc ethernet haberleşme sorunu

Mesaj gönderen plcotomasyon » 20 May 2014, 15:16

merhaba arkadaşlar öncelikle forum için çok teşekkürler.
benim sorunum konu başlığındada yazdığım gibi haberleşme daha önce program yükleyip çekebiliyordum fakat şimdi Asynchronous socket error 10060 hata mesajı alıyorum sorun neden kaynaklanabilir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

Teknik3
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: fbs 20 mar pc plc ethernet haberleşme sorunu

Mesaj gönderen Teknik3 » 21 May 2014, 09:02

Merhaba,
Aşağıdaki linkteki Fatek Ethernet programından ethernet modülünüzü aratmayı denediniz mi? Yani ethernet modünü görüyor mu. Eğer görmüyorsa ve daha önceden yükleme yapabiliyorsanız öncelikli olarak ethernet kablonuzu kontrol edin yeni bir kabloyla deneyin.

plcotomasyon

Mesaj gönderen plcotomasyon » 21 May 2014, 09:39

cevap için teşekkürler ederim fatih beyle telefonda görüştük oda kablo da problem olabileceğini belirtti 3 üncü kablo denememde sonuca ulaştım sorunu giderdim kolay gelsin iyi çalışmalar.

Teknik2
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik2 » 21 May 2014, 09:55

Merhabalar,
Daha sonradan diğer kişilerede yardımcı olması için şu açıklamaları yazalım. Eğer PLC'nize Clear PLC veya Initialize PLC dediyseniz Ethernet Modülünün özel registerları vardır PLC içerisinde kullandığı onlarıda silersiniz.O yüzden ethernet modülünüz ile PLC'niz haberleşmeyebilir.
Çözümü çok kolaydır eğer zaten Winproladder 3.22 üzeri kullanıyorsanız bu sıkıntı olmaz. Olduysa çözümü Fatek Ethernet Module Configuration tool Programını açıp PLC'nizi bulduktan sonra içerisine girerek "OK" diyerek çıkmaktır. Ethernet Modülünüzün registerları tekrar PLC içerisine yüklenecektir. İyi çalışmalar...