FBS 20MAT PULS İLE SERVO SÜRME SORUNU

PLC Paylaşım Platformu
kemaleris83

FBS 20MAT PULS İLE SERVO SÜRME SORUNU

Mesaj gönderen kemaleris83 » 02 Şub 2017, 13:49

S.A. iyi günler arkadaşlar elimde fbs20 mat bir plc var. Bu plc ile csd5 plus servo yu puls ile sürmeye çalışıyorum. Ayarları videoları izleyerek bağlantıları yaptım. çıkış ayalarını a+b servo ayarını da a+b yaptım . 1 hz hızında sürmeye çalıştığımda servo 1 puls ile sürüyor ancak hz değerini ortalama 70 hz ten sonra ya aldığımda çıkışlar yine çalışıyor ancak servo motor yürümüyor. Ayrıca plc röle çıkışlı gibi kontak değişme esnasında çıt çıt ses yapıyor. Plc nin dökümüne baktığımda plc transistör çıkışlı olması lazım ancak sanki röle çıkışlı gibi ses yapıyor. Ve sürüş hızı arttığında sanki röle çekip bırakma süresi yetmediği için servo yürümüyor gibi geliyor. İlgili resimleri ekledim. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum . Kolay gelsin. EDİT: konuyu yanlış başlık altına açmışım yönetici arkadaşlar doğru yere taşırsa memnun olurum
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Teknik3
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: FBS 20MAT PULS İLE SERVO SÜRME SORUNU

Mesaj gönderen Teknik3 » 02 Şub 2017, 17:11

Merhabalar,
Bu şekilde sonuç alıyorsanız, plc'nizin yüksek ihtimalle çıkışları transistörden röleye çevrilmiş olabilir.
Plc'nin üst kapağını çıkarıp kontrol edermisiniz..
İyi Çalışmalar..