Trendwieverda grafiklerin köşeli çıkması sorunu

PLC Paylaşım Platformu
ademcekic

Trendwieverda grafiklerin köşeli çıkması sorunu

Mesaj gönderen ademcekic » 16 Kas 2019, 07:16

Merhabalar herkese;

Fatek plc ve Beijer panel kullandığımız bir makinede ölçülen anlık basınç değerlerimiz köşeli şekilde ( merdiven basamakları gibi) çıkıyor. Örneğin basınç 2sn de 0 bardan 3bara çıkıyor, fakat ekranda biz bunu merdiven basamağı şeklinde görüyoruz. Ekrandaki grafik değeri saniyede 1 kez güncelleniyor gibi gözüküyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim?

Siemens hmi panellerde bu değer her bir tag için ayrı ayrı ayarlanabiliyordu, hmi tag listten bu değeri 0,1sn ye kadar azaltabiliyorduk.
Fakat beijerde bunu çok aramama rağmen bulamadım. Desteğinizi rica ederim.

ademcekic

Re: Trendwieverda grafiklerin köşeli çıkması sorunu

Mesaj gönderen ademcekic » 04 Şub 2020, 23:30

Beijer panel hızlı grafik uygulamalarında çok yetersiz, grafik değerleri 1sn de bir tazaeleniyor. Bu konuda destek verebilecek bir kişi bile çıkmadı maalesef.
Bursadaki Promek otomasyondan destek istedim sonuç alamadım, telefonla birşeyler anlatıyorlar fakat fiili bir destekelerini göremedim. Destek akibinden yazılım mühendisi ile görüştüm ondan da fiili bir destek göremedim. Doğrudan beijer telefonlarından sorunumu ilettim, yine br çözüm getirilemedi.
Bu sorunu ilk ben yaşamıyorumdur diye düşünüyorum. Siemens yerine tercih ettiğim bu ikiliden nefret etmeye başladım (fatek-beijer ikilisinden)
Bu ikili bu kadar acizse bu tarz uygulamalarda kimsenin kullanmasını önermem.
Forum yetkililerine de teşekkür ediyorum ilgisizlikleri için.
Saygılarımla.

Teknik2
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: Trendwieverda grafiklerin köşeli çıkması sorunu

Mesaj gönderen Teknik2 » 05 Şub 2020, 09:43

Merhabalar,
Öncelikle buradan cevap verilmemesinin sebebi, telefon ile ve size EĞİTİM'e geldiğimizde bu konunun anlatılmasından dolayıdır. Beijer HMI'larda Trendviewer örnekleme aralığı 1 sn'nin altına düşmemektedir. Yazılımda var olan bir özellik olmadığı için konu tarafınıza aktarılmıştı. Bu konu yurtdışına iletilmiştir, gerekli değişiklik yapılır ise tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.
Saygılarımızla,