Raporlama

Operatör Panelleri Paylaşım Platformu
ibrahimglba

Raporlama

Mesaj gönderen ibrahimglba » 17 Tem 2020, 09:25

Merhaba
Youtubedaki Temel Raporlama Örneğindeki gibi bir raporlama yapmak istiyorum. Şöyleki bakım zamanı geldiğinde bakım sayfasına yönlendirerek bakım yapan kişi ismini yazarak ok tuşuna bastığı zaman rapor oluşturacak buraya kadar olan kısmı yapabiliyorum ama ismi yazmadan ok tuşuna bastığı zamanda rapor oluşturuyor burada isim yazma şartı nasıl koyabiliriz ve ve sistemin tarihini otomatik olarak nasıl atayabiliriz.İyi çalışmalar

Teknik4
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: Raporlama

Mesaj gönderen Teknik4 » 17 Tem 2020, 12:17

Bunu Yapmanın bir kaç yolu mevcut ancak en kolay yöntem bu olacaktır diye düşünüyorum.

Bir adet Operatör ismi için String tipinde Tag Oluşturuyoruz. Bir adette Operatör ismini girip girmediğini belirten ISIM_GIRILDI isminde bir tag oluşturuyoruz.

Tag tanımlarından Script kısmına geçip OPERATOR_ISMI Değişime uğradığında ismin uzunluğunu kontrol ediyoruz eğer belirli bir değerden büyükse yani boş değilse yada anlamlı bir değer girmişse ISIM_GIRILDI tagı SET oluyor aksi halde RESET oluyor.

ISIM_GIRILDI Tagını da Rapor Export yapılan Butonun Enable özelliğnie bağlıyoruz. Böylece isim girilmez ise buton pasif oluyor,isim girilirse buton aktifleşiyor.
resim1.PNG
resim2.PNG
resim3.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
En son Teknik4 tarafından 17 Tem 2020, 12:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Teknik4
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik4 » 17 Tem 2020, 12:18

DEVAMI
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Teknik4
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik4 » 17 Tem 2020, 12:27

ISIM_GIREREK_RAPOR_ALMA.zip

ibrahimglba

Mesaj gönderen ibrahimglba » 17 Tem 2020, 14:54

Öncelikle çok teşekkürler örnek proje için ama tag 'daki önceki değerleri değilde sadece rapor al butonuna basıldığı andaki değeri alabilirmiyiz.
gönderdiğim resimdeki gibi teknisyen cihazın bakımını yaptıktan sonra teknisyenin adı soyadı ve tarihini kayıt altında tutmak istiyoruz.teşekkürler.
Rapor.JPG

ibrahimglba

Mesaj gönderen ibrahimglba » 17 Tem 2020, 15:33

Excel dosyasını görseldeki gibi yaptım ve report oluşturarak ekledim.ama bu seferde sistemin tarihini yazmadı ve her eklediğim isim için farklı excel dosyası oluşturdu.bu hataları nasıl düzeltebilirim.
excel.JPG

Teknik4
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik4 » 18 Tem 2020, 17:30

Her eklediğimde yeni dosya oluşturdu demişsiniz. Sistem her rapor oluştur dediğinizde yeni rapor dosyası oluşturur rapor deosyasına sistem tarih verisi atarak. Tam olarak isteğiniz nedir anlatabilirmisiniz.

ibrahimglba

Mesaj gönderen ibrahimglba » 20 Tem 2020, 09:17

Yapmak istediğimiz sistem şu şekilde 2 fan grubumuz var bunların bakım zamanı geldiğinde ekranda uyarı vermek istiyorum.Bakım sonrasında da bakım yapan kişinin adı ve soyadını ve bakımın yapıldığı tarihi girmesini istiyoruz.bu şekilde raporlama yapmaya çalışıyorum ve yapılan bütün bakımların girdilerini tek excel sayfasına aktarmak istiyorum.

gold3nnn

Mesaj gönderen gold3nnn » 22 Tem 2020, 08:28

Bu tutmak istediğiniz değerleri kolaylıkla database içerisinde tutabilirisiniz.
Sizin istediğiniz gibi export dediğiniz zaman size tek excel dosyası verecektir.

Teknik4
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik4 » 22 Tem 2020, 09:28

gold3nn cevabınız için teşekkürler. Evet ibrahim bey arkadaşımızın dediği gibi her yeni kayıt ekledikten sonra rapor almaya gerek yok bir kereliği kaydet demeniz yeterli daha sonra giren çıkanların bir raporu istendiğinde rapor çıktısı alırsanız tek bir dosyada listelenmiş halde bütün kayıtları görebilirsiniz.
List2.PNG
List.PNG

ibrahimglba

Mesaj gönderen ibrahimglba » 23 Tem 2020, 11:10

çok teşekkür ederim yardımlarınız için