Report Sayfası

Operatör Panelleri Paylaşım Platformu
nasilelektrik

Report Sayfası

Mesaj gönderen nasilelektrik » 22 Eki 2020, 16:15

Merhaba siemens panellerde programlamada bulunan report sayfası beijer panellerde mevcut mu acaba? Repors kısmı var ama aynı şey değil. Siemenste bulunan reports benim belirlediğim ölçülerde bir çıktı sayfası. Header, detail page, footer şeklinde 3 bölümü mevcut. base panelde de aynı şekilde çıktı alabileceğim bir sayfa mevcut mudur? Ya da nasıl oluşturabilirim.

Teknik4
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: Report Sayfası

Mesaj gönderen Teknik4 » 23 Eki 2020, 13:59

IX developer da iki tip raporlama seçeneği mevcut.
Bunlardan birincisi csv formatında diğeri de Excell de şablon oluşturarak. Excelde kendi isteğinize göre bir şablon oluşturabilir excelin bütün imkanlarını kullanabilirsiniz buna grafik çizme, alt ve ust bilgi hazırlama, sayfa şablonu oluşturma ve hesaplamalar dahil.

Bununla ilgili https://www.youtube.com/watch?v=lUu9AL5fPm4 bu videoyu incelemenizi tavsiye ederim.

nasilelektrik

Mesaj gönderen nasilelektrik » 26 Eki 2020, 10:14

Teşekkürler ama kasteddiğm bu değil. Yazıcıdan çıktı alma şeklinde kendi oluşturacağımız ve tasarlayacağımız bir sayfa.

Teknik4
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik4 » 28 Eki 2020, 09:38

Anlıyorum bahsettiğiniz gibi bir kullanım yok.IX Developer da Excel uzerinde hazırladığınız bir şablonla bu işi gerçekleştiriyoruz. hazırladığınzı raporu PDF olarak alabiliyorsunuz. Bu sayede yazıcıdan çıktı almaya uygun bir biçimde çıkacaktır.

nasilelektrik

Mesaj gönderen nasilelektrik » 28 Eki 2020, 09:41

Anladım. Peki dediğiniz şekilde bir örnek gönderebilir misiniz? Ayrıca bu çıktıyı barkod yazıcılarda da almak mümkün mü?

nasilelektrik

Mesaj gönderen nasilelektrik » 30 Eki 2020, 13:22

+

Teknik4
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik4 » 30 Eki 2020, 14:28

Önce gerekli sayfa şablonumuzu Excel ile hazırlıyoruz. Burada normal bir listeleme yaptık. Gerekli alt ve üst bilgileri projemize ekliyoruz.
sablon.PNG
Rapor çıktısı aldığımızda şablonda oluşturmuş olduğumuz bütün bilgiler PDF e yazılarak düzenlemeye karşı düzenlenmiş bir hale gelir.
rapor.PNG
Aşağıda linkini verdiğim projeden örnek uygulamaya ulaşabilirsiniz.
IX_RaporOlusturmaPDF_EXCEL.zip
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

nasilelektrik

Mesaj gönderen nasilelektrik » 02 Kas 2020, 17:45

Öncelikle teşekkür ederim. Tam istediğim bu değildi ama bunu da çok beğendim.
1) Pdf formatında o şekilde kayıt için pdf şablonu mu vardı elinizde?
2) O şekilde aktarmanız, özellikle firma logosuyla birlikte güzel. Pdf formatında aktarım için, panel ayrımı var mı?
3) Ayrıca online olarak bunu rapor al dediğim anda internet ortamına aktarabilmem mümkün mü? Mümkünse nasıl?
4) Sanırım bu dediğiniz örneği USB ye aktarabilme şansım da var.
5)Bunu rapor al diye tıkladığınız anda yazıcıdan yani termal tip bir yazıcıdan çıktı olarak nasıl alabiliri?

Biraz uzun oldu ama benim için önemli konular ve gerçekten cevabını merak ediyorum. Teşekkürler...

Teknik4
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik4 » 03 Kas 2020, 16:09

Merhabalar ,
sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.

1) Pdf formatında o şekilde kayıt için pdf şablonu mu vardı elinizde?
Kullandığım tek şablon Excel şablonu. PDF olarak rapor al dediğinizde aslında önce excel raporu alıp bunu PDF olarak çıktı alıyor diye düşünebiliriz.
2) O şekilde aktarmanız, özellikle firma logosuyla birlikte güzel. Pdf formatında aktarım için, panel ayrımı var mı?
Bu özellik bütün paneller için geçerlidir.
3) Ayrıca online olarak bunu rapor al dediğim anda internet ortamına aktarabilmem mümkün mü? Mümkünse nasıl?
internete aktarmanın bir kaç yolu var bunlardan en kolayı mail göndermek. diğer yöntemler ftp yada web üzerinden ancak bu işlemler ilk işleme göre biraz daha karmaşık
4) Sanırım bu dediğiniz örneği USB ye aktarabilme şansım da var.
Evet PDF dosyasını doğrudan USB ye aktarabilirsiniz.
5)Bunu rapor al diye tıkladığınız anda yazıcıdan yani termal tip bir yazıcıdan çıktı olarak nasıl alabiliri?
Aslında bu sorunun kısa bir cevabı yok. oluşturulmuş bir pdf i doğrudan termal yazıcıdan çıkartamayız. Termal yazıcıların kendilerine has protokulu mevcut. Normalde tasarımı bir editör ile hazırlayıp oluşan tasarım içindeki değişkenleri biz doldurup termal yazıcıya gönderip yazdırabiliyoruz. Ama doğrudan PDF i yazdırmak mümkün değil.

Size yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

iyi çalışmalar.

Fcwey10

Mesaj gönderen Fcwey10 » 28 Mar 2022, 13:55

Merhaba, örneğinizdeki gibi rapor oluşturmaktayım. Örneginize ek, verilerin grafik olarakta raporda çıkmasını istiyorum. Excel şablonuna grafik eklememe rağmen Pdf dosyasına çevrildiğinde grafik gözükmüyor. Hem örneğinizdeki gibi rapor sayfası hemde rapor sayfasında bu verilerin grafiğini nasıl oluşturabilirim?