Delta 12SE PLC ile Beijer Scada PC Haberleşmesi yeni

Operatör Panelleri Paylaşım Platformu
berkaysanliturk

Delta 12SE PLC ile Beijer Scada PC Haberleşmesi yeni

Mesaj gönderen berkaysanliturk » 18 Nis 2022, 19:41

DAHA ÖNCEKİ AÇILAN POSTLARDA VERİLEN ÖRNEK PROGRAMLARI İNCELEDİM FAKAT HABERLEŞME SAĞLANMASINA RAĞMEN D0 DATASINA VERDİĞİM DEĞERİ SCADA EKRANINDA BİR TÜRLÜ OKUYAMADIM. IX DEVOLEPER PROGRAMINDA RUN YAPARAK BUNU UYGULADIM .SİZİN ÖRNEK OLARAK VERMİŞ OLDUĞUNUZ PROGRAMDA YAPTIM AMA VERMİŞ OLDUĞUM DEĞERİ GÖREMEDİM ,MODBUS ADRESLERİ SİZİN VERDİĞİNİZ ÖRNEKTE YANLIŞ OLABİLİR Mİ

Teknik3
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: Delta 12SE PLC ile Beijer Scada PC Haberleşmesi yeni

Mesaj gönderen Teknik3 » 27 Nis 2022, 10:53

Merhabalar. Delta 12SE PLC standart Modbus TCP/IP haberleşmesini desteklemektedir.
IX developer da Controller tanımlarından MODICON > MODBUS master seçin
Ekran Alıntısı.PNG
Daha sonra Controller ayarlarından communication modunu "Ethernet TCP/IP" yapın ve
Station kısmına PLC nin ip adresini girin.
resim2.png
taglara adres ataması yaparken okuma/yazma yapmak istediğiniz adresi aşağıdaki gibi yazın
resim3.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

berkaysanliturk

Mesaj gönderen berkaysanliturk » 27 Nis 2022, 14:28

duble d412 datasının bilgisini okumak istedim ınt16 seçili olduğunda farklı değer okudum diğerlerini denediğimide sayılar çok farklı okunuyor yanlış yaptığım şey nedir acaba

Teknik3
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik3 » 27 Nis 2022, 14:32

32 bit sayılarda yanlış okuma varsa aşağıdaki özelliği değiştirmeyi dener misiniz. Tagınız int 32 seçilmiş olmalı
Adsız.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.