RFID OKUYUCUDAN VERİ ALMA

Operatör Panelleri Paylaşım Platformu
erdiunal

RFID OKUYUCUDAN VERİ ALMA

Mesaj gönderen erdiunal » 11 May 2022, 12:28

Merhabalar,
Beijer XBASE 7 V2 HMI'a USB ile RFID kart okuyucu bağladım. Kart okuttuğumda sorunsuzca 10 haneli kart numarasını resimdeki gibi Textbox öğesine aktarıyor. Yapmak istediğim;
1)Ana ekranda kullanıcı butona basacak, ardından pop-up ekran açılacak. (Yapıldı)
2)Kullanıcı direkt olarak kartını okutacak. Autofocus özellikli textbox'a gelen değeri smile öğesine'de aynı anda aktaracak. (???)
3)smile numeric öğesine aktarılan 10 haneli kart numarasını, PLC'ye alacağım direkt olarak. (Yapıldı)
4)PLC'de veriyi işledikten sonra, HMI'a bit değeri göndererek pop-up ekranı kapatmalı ve de karttan okuduğum değeri silmeliyim. (???)
5)PLC'den HMI'a son olarak gönderdiğim aynı bit değerine göre ,Ana ekrandaki basılan buton üzerindeki yazı ve renk değişmeli. (???)
6)Son olarak Textbox ve smile öğeleri tamamen görünmez olmalı. (???)

Konu ile alakalı yardımlarınızı rica ediyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Teknik3
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: RFID OKUYUCUDAN VERİ ALMA

Mesaj gönderen Teknik3 » 17 May 2022, 12:24

Merhabalar .
Bu usbden bağlı okuyucularda aynı barkod okuyucular gibi çalışır ikiside okudıkları bilgiyi klavye yazıyormuş gibi bağlı bulundukları cihaza iletmektedir. Ben size ornek olarak bir usb barkod ouyucu örneği göndereceğim . Bu projeyi bir inceleyin.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

omer38efe

Mesaj gönderen omer38efe » 29 May 2022, 15:04

Kolay Gelsin
Öncelikle amatör olarak uğraştığımı belitmek isterim. Bende şuan buna benzer bi uygulama üzerinde çalışıyorum. Örnekteki uygulamayı versiyon hatasından dolayı açamadım. Öğrenmek istediğim Rfid den gelen bilgiyi textboxa yazdırıyorum ama onu Plc ye nasıl aktaracağımı bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim

omer38efe

Mesaj gönderen omer38efe » 29 May 2022, 23:29

Buldum, Script ile yapıyormuşuz.