Salve - Master arası BIT transferi

Operatör Panelleri Paylaşım Platformu
ertek68

Salve - Master arası BIT transferi

Mesaj gönderen ertek68 » 13 Eyl 2022, 00:29

Merhaba;
Ekli örnekte Siemens PLC'den okuduğum bir BIT lik bilgi ile objenin renk değişimi yapıorum.
Aynı zamna Bu BIT'in durumunu Modbus MASTER cihazla Beijer ekrandan okumak istiyorum.
Bunu için Beijer ekranın hangi adresini kullanmalıyım.
Beijer ekranım Modbus Slave olduğu için Data Exchange kullanamıyorum sanırım.
Şimdiden Teşekkür ederim.
NOT: Dosya büyük uarısı veriyor. Örneği ekleyemedim...
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Teknik2
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: Salve - Master arası BIT transferi

Mesaj gönderen Teknik2 » 13 Eyl 2022, 10:28

Merhaba,
Öncelikle Data Exchange özelliğini kullanabilmeniz için, her iki kontroller altına adres yazmanız gerekmektedir. PLC tarafına "I0.1" adresini yazdığınız gibi Modbus kontroller tarafına ve aynı tag'e bağlı olarak modbus adresini yazmanız gerekmektedir. Bu şekilde Dta Exchange özelliği aktif olur.
Modbus adreslerine ise ; Tags > Controller > Settings > Yardım > Adressing yolunu izleyerek ulaşacağınız dökümandan bakabilirsiniz.
İyi çalışmalar dileriz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

ertek68

Mesaj gönderen ertek68 » 13 Eyl 2022, 22:55

Teşekkür ederim ancak Benim haberleştiğim cihaz Modbus Master, Beijer Op-Panel Slave olduğu için karşı tarafa yazamıyorum.
Yapmak istediğim Siemens PLC'den Okuduğum BIT bilgisini Beijer OP_Panelin bir adresine almak, sonrada Master cihazla o adresten okumak...

ertek68

Mesaj gönderen ertek68 » 14 Eyl 2022, 18:46

....

Teknik3
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik3 » 16 Eyl 2022, 13:40

Merhabalar. Aslında gönderdiğimiz örnek tam olarak bu. modbus_Slave olarak belirtilen controller Beijer HMI'ın kendisi. beijer hmı da controller olarak modbus slave seçtiğinizde Beijer HMI 'ı modbus slave bir cihaz yapmış oluyorsunuz.

0001 olarak kullandığımız adreste bizim belirlediğimiz bir adres. Bu yöntem ile herhangi bir tagı Beijer Modbus üzerinde istediğimiz bir adrese bağlayabiliyoruz. Bu bilgiler ışığında konuyu yeniden değerlendirin eğer sorun düzelmez ise iletişim bilgilerinizi ibrahim.yakut@beijerelectronics.com adresine gönderin size uzak bağlantı yapalım.