Script ile değer yazma 24 adet butona

Operatör Panelleri Paylaşım Platformu
eren1010

Script ile değer yazma 24 adet butona

Mesaj gönderen eren1010 » 13 Mar 2024, 09:48

Merhabalar,

Manual değerler girdiğimiz bir sayfa oluşturdum, 24 adet inverterime Pset değeri girilmesi isteniyor ama tek tek değil hepsini toplu bir şekilde tek bir butondan girip hepsine işlenmesi isteniyor bunun için script yazmak istiyordum girilen değeri inverterlerin her biri için p_set butonuna işleyen sonrada tek bir buton ile plc'ye yazdırdığımız.
Görselleri ekleyemedim mail adresime dönüş sağlayabilir misiniz eren.ozcan@endoks.com

[img]file:///C:/Users/eren.ozcan/Downloads/Screenshot_1.jpg.html[/img]

Teknik2
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: Script ile değer yazma 24 adet butona

Mesaj gönderen Teknik2 » 18 Mar 2024, 12:25

Merhaba,
Öncelikle geç cevap için kusura bakmayın. Sorular bazen spam olarak düşebiliyor.
İstemiş olduğunuz şekiilde, anladıgım kadarıyla örnek bir proje hazırladım. Ekte bulabilirsiniz. Proje , ix developer 2.40 sp6 ile oluşturuldu.
BU veya daha üst bir versiyon ile açabilirsiniz."drv_value" isimli adreslere yazdığınız değerleri, "SET_BUTON" tıkladığınız zaman, "drv_set" isimli adreslere yazcaktır. "drv_set" değerleri sizün sürücülerinizin set değrleri olcağı iççin, PLC ile haberleşen adreslerdir.
İyi çalışmalar.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Teknik2
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Re: Script ile değer yazma 24 adet butona

Mesaj gönderen Teknik2 » 18 Mar 2024, 12:27

Sayfanın script kısmına girerek örneği inceleyebilirsniz. set_buton smile aksiyonuna çift tıklayın, (işaretli), diğer işaretli alana aynı şekilde move işlemini yapınız.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.