iX Developer- Raporlama

Teknik Dökümanlar, Örnek Programlar, Kullanıcı El Kitapları
Teknik3
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

iX Developer- Raporlama

Mesaj gönderen Teknik3 » 26 Nis 2018, 11:15

Merhabalar,

iX Developer ile temel ve gelişmiş raporlama örneğine ekten ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=dkozqbUd23s

https://www.youtube.com/watch?v=lUu9AL5fPm4
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

mustafadokulmez

Re: iX Developer- Raporlama

Mesaj gönderen mustafadokulmez » 23 Eyl 2018, 22:49

Merhabalar Ben Mustafa DÖKÜLMEZ.

Temel Raporlamada raporun alındığı sistem saatini , gelişmiş raporlamada her tag için alınacak saat başı değerlerde excell de örneğin ilk sütunda kullanmak istiyorum. Yani her saat başı tag lardan değerleri alıp rapor al dediğimde elde ettiğimiz excell de en sol sütunda tarih ve saati de görmek istiyorum. Bunu nasıl yapabiliriz acaba? Cimon scada da sistem saati kodu yazdığımız yeri 24 satır yaparak her hücreye de kod + 1h , 2h , 3h v.s. yazarak saat başı yapabiliyorduk. Bilemiyorum anlatabildim mi ama yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Teknik2
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik2 » 25 Eyl 2018, 11:52

Merhabalar,
Sistem tarih ve saatini eklemeniz için Excel tablosunu aşağıdaki resme göre düzenleyebilirsiniz.
Excel'i kaydettikten sonra projenizi "Rebuild" yapmayı unutmayınız.
İyi çalışmalar dileriz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

musti201

Mesaj gönderen musti201 » 07 Oca 2019, 09:24

Merhabalar,
Örnek proje için teşekkürler. linklerde yer alan videoları izledim temel anlamda yardımcı oldular. Projemde gelişmiş rapor özelliğinden faydalanmayı istiyorum.
Şöyle ki; Projede 10 sn'de bir değer kaydettiriyorum. Günlük olarak 8640 satır veri oluyor. Database' i bir haftalık bilgi tutabilecek boyutta ayarladım ve daha önceki değerleri incelemek için günlük raporlara güvenmeyi planlıyorum.
Raporlama ile son 8640 değeri nasıl alabilirim. Limit 8640 ile sınırladığımda ilk 8640 değeri alıyor.
Veya bu raporlar için ayrı bir datalogger daha mı yapmak gerekir?

alper1059

Mesaj gönderen alper1059 » 19 Ağu 2020, 10:52

Merhaba.Ornek yaptıgınız videoları izledim.Rapor alabildim ama raporu devamlı arkaplanda kaydetmesini istiyorum.tek excel tablosunda 24 saat için.Excel tablosuna ek olarak tarih de ekledim ama tarih kısmı birtürlü çıkmıyor.

Resim
Resim
Resim

Teknik4
Beijer Türkiye
Beijer Türkiye

Mesaj gönderen Teknik4 » 20 Ağu 2020, 13:57

Excel şablonundaki SQL Cümlesini aşağıdaki gibi değiştirin

Kod: [Linkleri görüntülemek için forumumuza üye olmalısınız]

SQL(General; Select Time,Operator,Operator1,Operator2 from DataLogger1 ORDER BY Time ASC)
bu sayede tarih kısmında hata almayacaksınız.

Kurubal

Mesaj gönderen Kurubal » 30 Tem 2021, 15:06

Merhaba Butona raporlama action vermek istediğimde file seçiyor ancak nereye kaydedeceği satır seçme çıkmıyor(ekte belirtilmiştir).Masaüstüne veya herhangi bir yere kaydetmek istiyorum.Simule ettiğim zaman sormuyor.
Yardımcı olabilir misiniz?
Screenshot_1.png